Поштовани љубитељи анимираног филма, ове године на фестивал је пристигло преко 1000 филмова из око 90 земаља света. Заиста је било тешко одабрати финалисте. Ипак, у наставку су филмови који су ушли у званичну селекцију фестивала. Честитамо!

Dear fans of animated film,
Over 1000 films, from all over the world, arrived for our MM Fest 2021 competition! Congratulations to the Finalists!

Званична селекција / Official selection

ДЕЧИЈЕ СТВАРАЛАШТВО / Children’s creativity

Петар Бачкоња
Мрави марионетичари
Србија
00:02:58

Група аутора
Породица
Србија
00:02:40

Смиљана Попов
Авантуре Деда-Мраза
Србија

Аникеева Анна
Колючая / Бодљикава
Русија
00:03:36

Група аутора
Морская гордость / Понос мора
Россия
00:04;03

Студия К 16
Кухня / Кухиња
Украина
00:02:22

Група аутора
Забаытая мелодия реки / Заборављена мелодија реке
Русија
00:04:46

Група аутора
Однажды / Једном
Русија
00:05:06

Group of authors (12 years) – Mija Žnidaric, Darma Ketiš, Nuša Kolaric
The Treasure
Slovenia
00:01:21

KIDS ‘N TRICKS  5 children aged 7 to 11 years & 16 students
VIKING’S GOLD
Germany
00:03:50

Bryn Wright
Bad Bugs
United States
00:02:00

Children from the 4th B, E.B. Regedoura
The Secret Village
Portugal
00:07:45

Evangelina Sarett
Forest dwellers’ fun
Russian Federation
00:01:19

Evangelina Sarett
The Moth
Russian Federation
00:02:00

Rui Duque
The name of our land
Portugal
00:02:35

Salvador, Petra, Carolina, Rui Duque
Just be Human
Portugal
00:02:16

Roko Damiani
Gold Diggers
Croatia
00:03:12

Juraj Škovrlj, Niko Karaula, Dorotea Bukvic
Human being
Croatia
00:01:11

Group of authors
Just because…
Croatia
00:03:28

Barbara Karmela Cvitan
A view trough the window
Croatia
00:00:27

Children of the Nordmarkt primary school
The jungle
Germany
00:01:33

СТВАРАЛАШТВО МЛАДИХ / Creativity of young people

Klemen Kekec
Square
Slovenia
00:10:57

Amir Hossein Hosseini
Goodbye Earth
00:02:40

Kerry Lum
Broken Vases
United States
00:04:17

Group of authors
Adventure3
Argentina
00:01:49

Moa Villasmil
Home Sweet Home
Sweden
00:06:37

Josh Haller
What have you done that for, Cecil?
United Kingdom
00:03:14

Petya, Anya and Petya’s brain
Russian Federation
00:01:38

Group of authors
Leafing Through An Old Books (part 1-3)
Israel
00:03:00

Hanna Peresztegi
My big happy family
Hungary
00:02:49

Maria Scutaru
I’ll call you later
Romania
00:01:00

Josip Skledar, Jurica Nikolić
First they came …
Croatia
00:01:10

СТУДЕНСКИ ФИЛМ / Student films

Lucija Oroz
45”
Croatia
00:04:50

Ziyi Wang
Tag
United States
00:04:39

Rio Castañeda
My Weaving Hands
Mexico
00:05:18

Barzan Rostami
Balance
Iran, Islamic Republic of
00:03:00

Samuel Chovan
Winner
Slovakia
00:04:00

Anya Ru
ZOT
Italy
00:03:00

Masha Rumyantseva
Grandma’s nightdress
Russian Federation
00:02:23

Hazhir As’adi
The Rotation
Iran, Islamic Republic of
00:07:00

Group of authors
REEL LIFE
France
00:03:40

Or Levy
Bube maises
Israel
00:06:00

Emma Mays
Hotline 28
United States
00:03:27

Ludmila Smolyar
Maruska
Russian Federation
00:04:48

Falling into the summit
Jordan
00:04:28

YangJia Chen
TAO YUAN
China
00:08:06

Zuzanna Michalska
Three little stories
Poland
00:04:47

Group of authors
Fuelled
Canada
00:09:02

Shiyu Tang
Line 0
China
00:05:33

Miljana Tešović
The Bond
Serbia
00:06:32

Salva de Haro as tutor
KILL THE MESSENGER
Spain
00:04:17

Anayis Der Hakopian
Delphine “No Dogs”
United Kingdom
00:03:45

Natalya Abramova
Girlfriends
Russian Federation
00:04:09

Jean A. Evangelista
CITSALP
Philippines
00:01:47

Wai Ying, Tiffany Tong
Moth
United Kingdom
00:03:00

Yotam Galpaz
From Troy with Love
Israel
00:06:13

Andor Vanesa Georgiana
Spotlight
Romania
00:05:00

Laura JAMORSKI, Arnaud PEZERE, Camille HUBERT
Wild
France
00:03:24

Alexandre AKKUS, Sarah BARETS, Rémi GUIET
Une pincée de sel
France
00:05:50

李 潔 柔
Bond
Taiwan
00:04:20

Rebeka Köves
Persephone – the tale of winter
Hungary
00:02:23

Álvaro Pinell
Time (L)over
Spain
00:04:51

Eilin Berrio Pena
Malloe
United Kingdom
00:03:44

Paloma Zhu
Kiwi’s Dream
United Kingdom
00:01:44

Yixin Wang
Self
United States
00:04:05

Dominika Tkaczyk
Excessive touches
Poland
00:01:05

Moment
Ukraine
00:03:36

LUNG, HUAN-JUI
Voice on
Taiwan
00:05:35

Marion Nyffenegger
Life is one of the Simplest
Switzerland
00:07:30

Velina Garabedyan
Wherever I Wander
Bulgaria
00:02:15

Marc Agosta
Cél
Australia
00:02:37

Gonçalo de Oliveira
Perspetiva
Portugal
00:06:19

Vasily Korepanov
The portrait of a boring man
Russian Federation
00:07:10

ФИЛМОВИ ЗА ДЕЦУ И МЛАДЕ / Films for children and youth

Sofiko Badalova
The City hall
Russian Federation
00:06:25

Nick Hales
Stay Home, Stay Safe, Stay Sane?
United Kingdom
00:03:05

Lazy2D
Monkey see, Monkey (shouldn’t) do…
France
00:00:30

Cesar Diaz Melendez
Muedra
Spain
00:09:00

Laura Delgado, Eduardo Rodriguez
Vals&Rumba
Spain
00:06:02

Julie Rembauville
Kiki The Feather
France
00:05:47

Nicolas Bianco-Levrin
The Sleeping Prince
France
00:04:59

Aleta Rajic
Natural Selection
Bosnia and Herzegovina

Vanessa Cardui
Why modern art socks
Germany
00:05:24

Chun-Chien Lien, Pohan Lee
Inside
Taiwan
00:05:08

Janis Cimmermanis
London Holidays
Latvia
00:11:00

Miyoung BAEK
Piropiro
Korea, Republic of
00:09:30

Katalin Egely
When it comes from the Earth
Hungary
00:04:00

Ksenia Kandaurova
Kolobok. Handmade
Russian Federation
00:09:30

Kin Lek Chew
Biji
Malaysia
00:06:33

Karina Hananeia
The Dance in the Depth
Israel
00:02:30

Pedro Brito
So But Not So
Portugal
00:10:25

Joana Rosa Bragança
Tide
Portugal
00:14:05

Mahsa Samani
Haboob
Iran, Islamic Republic of
00:09:00

Kinga Rofusz
Home  / Otthon
Hungary
00:07:42

Vojin Vasovic
Just For The Record
Serbia
00:07:01

Géza M. Tóth
MITCH-MATCH series #06
Hungary
00:02:12

Surajit Santra
Earth Day
India
00:01:25

Tatiana Moldovanina, Olga Sivakova-Vasina
The gift
Russian Federation
00:07:40

Hannes Rall
As You Like It
Singapore
00:26:30

Lacroix Oana
BEMOL
Switzerland
00:05:47

Morana Dolenc
Tonka will do it Tomorrow
Croatia
00:07:16

Simone Jones
Confidence Snatcher
Australia
00:06:03

Ekaterina Filippova
The Little Boat That Wanted to Fly
Russian Federation
00:06:40

Marina Karpova
The 7 Kids
Russian Federation
00:05:20

Marina Moshkova
Blanket
Russian Federation
00:05:35

Han F
Kuihpocalypse
Malaysia
00:07:47